Як підібрати та купити літню гуму в інтернет-магазині
Необхідність своєчасної заміни шин при зміні сезонів є очевидною для кожного відповідального автомобіліста. Тільки спеціально спроектовані покришки з певним набором їздових властивостей здатні витримати навантаження в конкретних погодних умовах.
Наш інтернет-магазин представляє вам максимально повну колекцію висококласної гуми за найкращими цінами. Цей розділ каталогу містить тільки літні шини, тут зібрані всілякі моделі для найпопулярніших типів транспорту. Вони виготовлені з термостійкого компаунду і чудово адаптовані для тривалих подорожей гарячим асфальтом або бездоріжжям (залежно від виду покришок). Виробники особливо ретельно ставляться до створення продуктивних протекторних малюнків, які здатні протистояти акваплануванню та стабілізувати транспортний засіб при екстреному маневруванні.
Специфіка літніх автопокришок: з чого і як виробляють шини для літнього сезону
Фактично, літні шини відрізняються від зимових або всесезонних складом полімерної суміші та конструкцією протекторного малюнка. Історія гумотехнічної промисловості налічує понад сотню років, її витоки сягають кінця XIX століття. Якщо перші моделі автошин були досить простими (монолітний виріб із пластичної гуми), то в результаті численних удосконалень та доробок сучасні покришки можуть похвалитися досить складною будовою. Порожні всередині, вони мають міцний каркас і корд, який складається з нейлонових і металевих волокон. Частина літньої гуми, що контактує з дорожньою поверхнею, виготовлена із полімеру підвищеної міцності. Рельєфний протекторний малюнок захищає колеса від ковзання та пробуксовок, гарантує максимально щільне зчеплення з трасою, дозволяє водію повною мірою розкрити потенціал транспортного засобу.
Традиційно літні автошини мають відносно неглибокі дренажні канали. Набагато більше значення набуває їхня кількість, спрямованість та протяжність. Інженери компаній-виробників проектують дизайни таким чином, щоб дощова вода, що потрапила в пляму контакту, максимально швидко виводилася за межі робочої зони. Залежно від типу та призначення літньої гуми водоевакуаційні жолоби можуть бути поздовжніми або поперечними. Багато сучасних моделей оснащені похилими канавками, які формують спрямований малюнок і найкраще справляються із захистом коліс від аквапланування.
Крім спрямованої стабільно високим попитом користується літня гума із класичним (неспрямованим) дизайном. Такі шини мають більш доступну вартість. Також розрізняють шини із симетричним та асиметричним малюнком. Автовласники, яким важлива швидкість і гальмівна ефективність у будь-яку погоду, віддають перевагу літнім шинам з асиметричним розташуванням протекторних елементів. Економні споживачі навпаки, залишаються вірними симетричним малюнкам.
Покришки з спрямованим та асиметричним дизайном вимагають підвищеної уваги при встановленні на диск. Якщо монтаж буде здійснено неправильно, шини не просто втратять свою продуктивність, вони можуть спричинити виникнення аварійної ситуації. Щоб спростити процес установки, виробники наносять на таку гуму додаткове маркування. Вона може мати вигляд стрілок (вказівка напрямку обертання колеса) або недвозначний напис (підписують зовнішню та внутрішню сторони або лише одну з них).
Літня гума з низьким профілем
Все популярнішими стають покришки зі специфічними пропорціями: висота їхнього профілю набагато нижче 55%. Спочатку компанії розробляли таку гуму для оснащення спортивних автомобілів і болідів, але з часом динамічні та маневрені моделі проникли у звичайні магазини. Звичайно, це не класичні гоночні покришки. Низькопрофільні шини для літа, призначені для їзди по дорогах загального користування, є компромісом між спеціалізованою спортивною гумою і звичайними літніми шинами. Незважаючи на досить низький профіль, вони мають відносно глибокі дренажні канавки. Це дозволяє власникам потужних швидкісних автомобілів швидко та безпечно переміщатися міськими вулицями та міжміськими шосе без ризику аквапланування або пробуксувань. Варто зазначити, що купити літню гуму в Україні варто тим, хто не планує виїжджати на нерівний асфальт та ґрунтові заміські дороги.
Говорячи про недоліки низькопрофільних шин, не можна оминути тему підвищеного навантаження на підвіску. Також слід врахувати, що знизиться загальний рівень комфорту і, зокрема, посилиться гучність.
Щоб напевно підібрати потрібну літню гуму для свого транспортного засобу, необхідно ознайомитися з рекомендаціями автовиробника. Перевірте, чи габарити ваших нових шин відповідають вказівкам у посібнику з експлуатації авто:
- ширина;
- висота профілю;
- тип конструкції;
- діаметр посадкового отвору.
Всі ці дані можна легко рахувати прямо з маркування шини. Наприклад, якщо на боковині літньої гуми присутній типорозмір 205/55 R18, це означає, що ширина профілю дорівнює 205 мм, а висота становить 55% від цього значення. Всупереч поширеній думці, буква R ілюструє не радіус шини, а її тип - радіальний. Остання цифра (18) говорить про діаметр посадкового отвору.
Якщо ви маєте сумнів, чи можна замінити один або кілька параметрів, проконсультуйтеся з нашими менеджерами.
Яку купити літню гуму в інтернет-магазині: найкращі бренди
Йдучи назустріч нашим покупцям, ми зібрали чудовий асортимент літніх шин різних цінових категорій. Цінителі бездоганної якості можуть вибрати для себе та своїх сімей продукцію найбільших міжнародних компаній. Провідні бренди інвестують у розробку нових протекторних малюнків мільйони доларів. Не менше уваги вони приділяють створенню та вдосконаленню формул компаунду. Не дивно, що ціна літніх шин, випущених такими гігантами як Мішлен, Гудієр, Континенталь та іншими лідерами ринку, не підійде кожному автомобілісту.
Якщо ви бажаєте знизити витрати на утримання транспортного засобу або ваш бюджет обмежений, зверніть увагу на продукцію дочірніх компаній цих виробників. Як правило, їх якість не набагато нижча, але вони відносяться до середньої цінової категорії.
Крім того, у нашому каталозі досить недорогих, надійних та практичних літніх автопокришок, виготовлених локальними підприємствами з Європи, Азії та України.
Ключові правила експлуатації літньої гуми
Які б покришки не припали вам до душі, слід правильно їх використовувати та зберігати. Найважливішим правилом є відстеження рівня зношування. Багато сучасних моделей містять у своїй конструкції спеціальні індикатори. Це можуть бути кольорові позначки або цифрові вказівники. В крайньому випадку, ви можете виміряти дренажні канали лінійкою. Мінімальна дозволена глибина протектора - 1,6 мм. Зверніть увагу, що шини можуть зношуватися нерівномірно, тому правильною вважається найменша величина.
Коли сезон літніх шин закінчується, їх необхідно правильно запакувати та відправити на зберігання. Ідеальним буде місце, де немає факторів, що агресивно впливають. Експерти рекомендують обладнати для цього сухий і опалювальний гараж, підвал, сарай або балкон. При цьому слід уникати потрапляння сонячних променів на гуму, берегти її від вологи та речовин із їдким запахом (фарба, розчинники). Неприпустиме зберігання літніх шин поблизу нагрівальних приладів.
Особливу увагу потрібно приділити правильному положенню шин. Тривале стискання призведе до незворотної деформації протектора або боковин, тому їх потрібно перевертати раз на кілька тижнів. Покришки можна зберігати без дисків або збору. У першому випадку найпростіше поставити їх поруч один з одним, у другому можна підвісити чи скласти горизонтально один на одного. Незалежно від обраного способу гуму слід очистити. Багато споживачів також воліють використовувати спеціальну автокосметику та чохли, щоб якнайкраще захистити шини покришки від мікродрапин, пересихання та пошкоджень.
Підбираючи літні шини в Україні, ви можете заздалегідь подумати про те, де та як її міняти. Найбільш поширений спосіб - поїздка до майстерні або СТО. Однак, якщо ви вирішили самостійно справлятися з цим завданням, чудовим виходом буде купівля двох наборів дисків. Тоді вам не доведеться перебортовувати гуму на початку кожного нового сезону.
Наші фахівці будуть раді допомогти вам консультацією, щоб спростити та прискорити вибір літніх шин. Ми відповімо на всі ваші запитання та доставимо гуму у будь-який куточок країни.