Всесезонні шини: універсальні покришки на будь-яку погоду
Гума без певної сезонної приналежності займає проміжну позицію між зимовими та літніми шинами. Вони не призначені для роботи в екстремально низьких температурах або під час спеки. Однак на практиці всесезонні шини чудово підходять для експлуатації в період міжсезоння, а також для цілорічної експлуатації в регіонах з м'яким кліматом. Багато українців встигли оцінити переваги таких покришок, вибираючи їх як третій комплект (на додаток до зимових та літніх шин), а також використовуючи їх замість літньої гуми.
Відмінні риси всесезонних шин
Візуально покришки даної категорії можна розпізнати за маркуванням M+S, нанесеним на боковину. Розшифровка вказує на те, що модель залишається функціональною при їзді по бруду та снігу. Важливо розуміти відмінність цих символів від позначення M&S, яким маркують шини позашляховиків підвищеної прохідності.
Крім того, протектор всесезонної гуми має досить специфічний дизайн. Він поєднує у собі риси зимового та літнього малюнка. Найчастіше канавки та дренажні жолобки мають меншу глибину порівняно із зимовими покришками, але при цьому на поверхні блоків присутні різноспрямовані ламелі, а кількість зачіпних кромок збільшено. Це класичні риси покришок для холодної пори року. Для стійкості до морозу до компаунду всесезонних моделей обов'язково додають термоприсадки, еластомери та пластифікатори. В результаті, їхній робочий діапазон стає набагато ширшим, ніж у літніх шин. Експерти кажуть, купити всесезонну гуму можна для використання при температурі до -5 градусів за Цельсієм. Якщо зима виявилася нехолодною, всесезонки можуть замінити собою зимову гуму. Принаймні її точно варто застосовувати протягом осінніх та весняних місяців, коли погода дуже нестабільна та швидко змінюється.
Висока стійкість до аквапланування гарантує водієві повний контроль над транспортним засобом у дощові дні. Завдяки відмінним тягово-зчіпним властивостям та еластичності компаунду всесезонки ефективно захищають колеса від ковзання та пробуксувань на зледенілому асфальті.
Зверніть увагу, що купити всесезонні шини в Україні можна для оснащення різних типів транспорту: легкових і вантажних авто, мікроавтобусів і позашляховиків. Також універсальна гума може бути призначена для встановлення на колеса сільськогосподарської та будівельної техніки.
Переваги та недоліки всесезонних шин
Підсумувавши, можна сказати, що покришки з універсального компаунду мають дійсно дуже широкий спектр дії. Однак, це не панацея від усіх бід і проблем, всесезонні моделі також мають ряд недоліків та обмежень. Мінуси переважно пов'язані з тим, що всесезонні шини не можна використовувати в зимовий період у наших широтах. Тому фактично такі покришки не охоплюють усі сезони. Також до списку недоліків можна внести відносно неглибокий протектор, який не справляється зі сніговими кучугурами та сльотою.
Серед плюсів вражаюча витривалість, практичність і адаптивність до мінливих кліматичних умов, стійкість до негативних температур. Головною перевагою варто назвати зручність експлуатації в областях із м'якими зимами. Якщо автовласнику не потрібно міняти шини зі зміною сезонів, він може заощадити час та фінанси. Звільняється місце у гаражі чи приміщенні, де зазвичай зберігаються несезонні покришки. Більше того, можна заощадити на запасках, адже в багажник можна скласти лише одну шину та возити її цілий рік. Іноді запаску слід встановлювати на одне з коліс, щоб зношування всіх п'яти всесезонних шин було на одному рівні.
З цього факту можна дійти невтішного висновку у тому, що всесезонні покришки доведеться міняти частіше, ніж окремо взятий комплект літніх чи зимових. Логічно, що гума, яка безперервно використовується протягом кількох місяців, зношуватиметься.
Найкраща всесезонна гума в Україні
З урахуванням того, яке навантаження виявляється на колеса з універсальними характеристиками, не варто вдаватися до покупки шин, що були у використанні. Тільки нові шини, надані перевіреними постачальниками та надійними дилерами, зможуть забезпечити вам необхідний рівень безпеки та комфорту.
У нашому магазині відмінний вибір всесезонних шин, розроблених всесвітньо відомими виробниками, їх дочірніми брендами та локальними відносно невеликими компаніями. Тут ви знайдете продукцію преміум-сегменту, а також товари середньої цінової категорії та бюджетні шини. Усі вони захищені гарантією від виробничого браку, але в деякі товарні позиції поширюється Розширена гарантія.